Çorlu Asansör

Çorlu asansör; elektrikle çalışarak mekanik bir arızada doğrudan müdahale edilmesi gereken ray sisteminde çalışan dikey hareketli asansörler, günümüzde çok katlı binalarda merdivenlere alternatif olmazsa olmazlardan biridir. Her asansörün kendine has otomatı ve buna göre çalışma sistemi bulunmaktadır. Otomatik çalışan sistemlerle donatılan asansör çeşitleri günümüzde birçok insan tarafından yoğun rağbet gören ve kullanıma açık olmasıyla beraber belirli dönem aralıklarında da emniyet için bakımı önemli olmaktadır.

çorlu asansör

Asansörler üzerinde normal çalışma sistemi dışında, revizyon ya da kontrol çalışmasının rutin kontroller çerçevesinde yapılarak emniyet sistemi niteliğinde kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenlik sistemleriyle beraber asansör bakımları, can ve mal güvenliğini tehdit eden birçok olasılığı da yok etmektedir. Asansör bakımı bu nedenle rutin kontrol olarak belirli dönemlerde önemli konulardan biridir.

Çorlu Asansör Firmaları

Çorlu’da rutin kontrollerin yapılması noktasında asansör periyodik bakım ve servis konusunda yararlanabileceğiniz birçok firma hizmetleri bulunmaktadır. Bu konuda asansörlere yönelik mekanik ve elektrik sistemleri tarafında bakımı, arıza kontrolü ve servis desteği veren firmalardan hizmet alarak asansör revizyon konularında hizmet vermekteyiz.

Asansör firmaları tarafından asansörlerin mekanik ve teknik malzemelerden oluşması sebebiyle en doğru çalışma sistemine sahip olması için belirli ay dönümlerinde rutin kontrollere dahil olması gerekmektedir. Bu konuda hem sağlıklı hem de güvenilir firmalar tarafından destek alabilirsiniz.

Çorlu Asansör Montajı

Asansörlerin kullanıma hazır edilmesi konusunda asansör bakım hizmetleri veren, asansör montaj hizmetleri ile birlikte yetkili asansör servisi tarafından bakım garantisi hizmetleri dahilinde düzenli olarak belirli aylarda bakım hizmetlerinden yararlanabilir ve destek alabilirsiniz. Bu noktada Çorlu’da asansör montajı yapan yetkili firmalarla çalışabilirsiniz.

Asansörlerin bakımı Çorlu’da bulunan yetkili asansör servis firmaları tarafından 2 aşamalı şekilde gerçekleştiriliyor. Asansörün periyodik şekilde kontrolleri birinci aşama olurken, teknik uzman personeller tarafından da ikincil olarak manuel kontrol olarak elle, gözle kontrol sürecidir.

Çorlu Asansör Bakımı ve Revizyonu

Asansörlerde bakımlar genel olarak birbirinden farklı açılardan yapılmaktadır. Burada amaçlanan konuya göre asansör bakım ve doğru teknik işlemlerle rutin bakımları yapılır.

Asansörlerde taşıyıcı halatlar, belirli dönemlerde yıpranacaktır. Bu nedenle yıpranma payı düşünülerek rutin kontroller burada önemlidir. Bu halatların yağlanması, somun ya da cıvatalar kontrol edilerek gevşemeye yönelik sıkılması gibi işlemler yapılır.

Yağ içerisinde çalışan asansör parçaları olarak hem asansör motoru hem de makine yağlarının kontrol edilerek yağ durumları eksilmişse düzeltilir. Emniyet halatları, kumanda anahtarı, askı halatı ya da benzer tüm hareketli parçalarda temizlik yapılmaktadır. Böylelikle asansörün gelişen teknoloji ile revizyonu ve gerekli hasarları da düzenlenmiş olur.

Asansörlerin bulunduğu boşluk katında tüm yabancı maddeler temizlenerek olası tüm tehlikeler ortadan kaldırılır. Frenleme sisteminin sarsıntısız olması için gerekli ayar yapılırken, kat ayarlarında da hiçbir sınır olmadan düzenleme sağlanmış olur. Asansör kapısı açık ya da kapalıyken tüm düğmelerinin çalışır olması kontrolleri de yapılarak tüm rapor tutulup periyodik bakım raporu tamamlanır.